o nás / about us

 

V naší chovatelské stanici chováme Flat Coated Retrívry s kvalitním exteriérem a typickou povahou. Snažíme se o zachování co nejlepšího zdraví.

Klademe důraz na povahu, protože správný flat není jen výstavní či pracovní pes, ale v prvé řadě vynikající společník a oddaný přítel člověka.

 

naše smečka v roce 2009

 Krycí psy pro naše fenky vybíráme s ohledem na vhodný rodokmen, exteriérové kvality i pracovní schopnosti, tak aby i naše štěňátka měla v těchto ohledech co nejlepší předpoklady.

 

Snažíme se o oživení chovu v ČR přílivem hodnotné zahraniční krve.
Používáme kvalitní importované psy nebo kryjeme kvalitními plemeníky v zahraničí

 

Naše výstavní i pracovní úspěchy, jakož i dlouhodobý zájem zahraničních chovatelů o naše štěňátka svědčí o tom, že se nám naše cíle daří plnit :)

Naše odchovy najdete mimo ČR také na Slovensku, v Austrálii, Japonsku, Kanadě, Anglii, USA, Brazílii, Finsku,  Švédsku, Norsku, Portugalsku, Holandsku, Belgii, Itálii, Německu, Rakousku, Polsku, Rusku, Maďarsku, Slovinsku a Srbsku.

IMG_4209

Péče o naše psy:

Naši psi jsou především platnými členy naší rodiny, vyrůstají a dále žijí s námi jako součást domácnosti, účastní se všeho dění. Mají tedy tak potřebný kontakt jak s námi, tak také s cizími lidmi i psy či jinými zvířaty. Mají dostatečný pohyb v přírodě, dostatek plavání a jiných oblíbených činností. Všichni naši psi jsou s láskou opečováváni a je jim poskytována kvalitní veterinární péče. Jsou krmeni kvalitním krmivem, v případě potřeby jsou jim podávány vitamínové či minerální preparáty. S našimi psy se pravidelně úspěšně zůčastňujeme výstav i zkoušek, a v lovecké sezóně jsou využíváni také v praxi.

Péče o štěňata:

Štěňátka po narození spolu s fenkou pobývají samozřejmě v domě, jsou pod stálým dohledem v teple a suchu, v péči své matky. V případě potřeby je přikrmujeme speciálním mlékem pro štěňata, později kaší a následně kvalitními štěněcími granulemi.
Přibližně v 4 týdnech věku přemístíme štěňátka do „psince“ což je další místnost v domě, takže stále zůstávají součástí rodinného dění. Zvykají si tak na běžné zvuky a ruch domácnosti…
Jak v zimě tak i v létě poskytujeme štěňátkům dostatek pohybu po bytě i venku, záleží na počasí… Štěňátka jsou pod stálým veterinárním dohledem, jsou pravidelně odčervovaná, očkovaná a ošetřená proti vnějším parazitům.

Kupujícím jsou předávána nejdříve v 8mi týdnech věku spolu s písemnou kupní smlouvou, pet pasem  a průkazem původu. Všechna štěňátka čipujeme. Majitelům našich odchovů zabezpečujeme trvalé poradenství s výchovou, výcvikem, úpravou srsti, předvedením na výstavách či zkouškách…

 

fotogalerie ze života našich psů najdete zde >>>

KONTAKT
LENKA SMUTNÁ
Czech Republic

najdete nás nedaleko Opavy

tel: 00420 774744375
e-mail: Lenka@brianta.cz

LINKS
FOTO VÝBĚR
dsc_6837 dsc_1877 black-flats-praha44 black-flats-praha77 68457270_2559494017404392_6773267149252198400_n